Smart kommunikation med film och rörlig bild

Vi brinner för effektivt visuellt berättande. Tillsammans med våra kunder skapar vi starka filmer för precis rätt budget – från idé till kampanj. Med hjälp av ett stort nätverk av samarbetspartners erbjuder vi allt som behövs för modern marknadsföring med film.

Hör av dig så berättar vi gärna mer.

Ett urval av våra produktioner















Kontakta oss

Fredrik Bergengren
CEO
+46 708 36 10 01
fredrik@smartfilm.se

Johan Grennert
Producer / Director
+46 708 36 10 00
johan@smartfilm.se

Anders Brandt
Photographer / Technical Manager
+46 708 36 10 02
anders@smartfilm.se

Peter Borg
Director
+46 708 36 10 03
peter@smartfilm.se

Tua Broderick
Producer
+46 705 98 89 41
tua@smartfilm.se

Cilla Öwall
Producer
+46 708 36 10 05
cilla@smartfilm.se

Nicklas Reimer
Producer / Cinematographer
+46 702 49 81 33
nicklas@smartfilm.se

Joakim Andersson
3D-Artist
+46 708 36 10 04
joakim@smartfilm.se

Daniel Brandt
Art Director
+46 708 36 10 09
daniel@smartfilm.se

Dan Persson
Editor
+46 708 36 10 08
dan@smartfilm.se

Johan Bernhoff
Editor / Camera Assistant
+46 735 41 15 44
johan.b@smartfilm.se